Personal


Anna Forsberg lärare F-2 Jenny Pavel lärare F-2

 

 

Karin Andersson lärare F-2 Julia Eriksson lärare F-2


Stephanie Fahl lärare 3-5 Åsa Larsson lärare 3-5


Christina Schulén lärare 3-5 Birgitta Lindegren lärare 3-5 samt bitr. förskolechef
   
Jenna Östling lärare 3-5  


Philip Salén lärare i Svenska och Franska Carin Fluur lärare i Engelska och Franska

Ditte Strand lärare i Engelska & Idrott

Helena Liljeros lärare i Spanska & Specialpedagog


Marie Johnson Jensen Resurspedagog Erica Strömberg lärare i NO och Matematik


Anne-Sofie Andersson lärare i NO och Matematik Erland Karlsson lärare i NO och Matematik
Ulf Hanssson lärare i SO Mirjam (Mia) Dahlén lärare i Hemkunskap & Fritidspedagog


Hannes Holmberg lärare i Träslöjd (föräldraledig) Sabine Nobeling lärare i Bild


Elin Arnesdatter lärare i Textilslöjd

 

Gustav Jullander lärare i Musik


Helena Jacobsson Specialpedagog samt tal- och språkpedagog Martha G. Plascencia Pedagog Förskolan


Sofie Wessman Pedagog Förskolan Caroline Guerault Pedagog Förskolan

 

Sarah Rostami Pedagog Förskolan Ajsela Bruncevic Pedagog Förskolan

 

 

 

 

Stina Hermansson Pedagog Förskolan

Pethra Feldt Pedagog Förskolan

   
Chanita Thurarat Assistent Förskolan  


Johan Axelsson Resurslärare och Pedagog Fritids Carina Sigala Resurslärare & Pedagog Fritids
Sebastian Andersson Pedagog Fritids samt lärare i Idrott Pontus Persson Assistent Fritids

Maria Kahn Assistent Fritids Niklas Thorkilsson Assistent Fritids samt datatekniker

 

 

 

 



   
Vanda Vilkine Kock Ziad Zeidan Kock

 

 

Anders Edwall Rektor  
Mina sidor

På gång

18-22 feb Åk 5: Utvecklingssamtal
18 feb-1 mar Åk 6: Utvecklingssamtal
18 feb-1 mar Åk 8: Utvecklingssamtal
tisdag Åk 3-5 RÖD: Föräldrakväll kl 18-19.30
onsdag Åk 3-5 BLÅ: Föräldrakväll kl 18-19.30
onsdag Förskolan: Föräldramöte kl 18-19.30

Läsårstider

15-19 apr Påsklov
31 maj Lovdag (klämdag Kristi Himmel)
7 juni Lovdag (klämdag Nat.dagen)
11 juni Skolavslutning
14 juni Studiedag: Fritids & Förskola stängda

Matsedel

måndag Texmex-soppa serverad med bröd
tisdag Ugnskyckling under currytäcke med ris
onsdag Vegetarisk gratäng
torsdag Stekt fisk med morotstzatziki & kokt potatis
fredag Pasta med köttbullar